Kateriin Rikken sündis 19. augustil 1983 Tallinnas. Üles on kasvanud looduskaunis Aegviidus, kus lõpetas põhikooli, peale mida suundus õppima Tallinna. Keskkooli ajal tekkis huvi klaasikunsti vastu ning 2002. aastal asus õppima Eesti Kunstiakadeemiasse klaasikunsti osakonda, mille lõpetas 2005. aastal. Peale õpinguid tekkis soov proovida põhjalikumalt klaasipuhumist, mis EKA õppekavas suures mahus puudus. 2005. aastal kandideeris Kateriin Leonardo da Vinci nimelisele stipendiumile, mille ta ka sai, et minna seitsmeks kuuks praktikale Rootsi, Michael Ahlefeldt-Laurviq’i stuudiosse. Saades Rootsis aimu kuuma klaasi veetlusest, tegi 2007. aastal edukad sisseastumiskatsed Bornholmi saarel asuvasse Taani Disainikooli, Klaasi ja Keraamika Keskusesse (The Danish Design School, Center for Glass and Ceramic, Bornholm), et õppida klaasipuhumist. Peale õpingute lõppu otsustas Kateriin kolida tagasi Eestisse, et avada siin oma stuudio, kus rakendada omandatud teadmisi. Tema haridustee Eestis ja Taanis on andnud talle hea baasi nii kunstiliseks eneseväljenduseks kui ka väärtuslikud tehnilised oskused.

Kateriini tööd kajastavad pidevaid uute nüansside otsinguid mitmekülgses klaasimaailmas, kus inspiratsiooniks on klaasi võime olla samaaegselt lakooniline ja kompleksne optiliste labürintide keermestik. Viimaste tööde juures on oluliseks komponendiks ka LED valgustite kasutamine, mis annab omakorda võimaluse mängida klaasi omadustega, uues võtmes.

Üheks kõrvalharuks, mis kuulub Kateriini loometegevusse on ökodisain – taaskasutamise õilis eesmärk, anda vanale uus kuub ja elu.

CV

kateriin